Mantar üretimi ve pazarlaması

Mantarlar, çok hücreli veya tek hücreli olabilen ökaryotik canlıları kapsayan bir canlı türüdür. Ökaryotik canlılar, hücrelerinde bir hücre çekirdeği ve diğer organeller içeren canlılardır. Diğer canlı türü ise prokaryotik canlılar olup hücre çekirdeği olmayan bakteriler gibi canlılardır.

Türkiye’de Yetişen ve Yenilebilir Mantarlar
Türkiye’de yetişen yaklaşık 40 farklı yenilebilir mantar türü vardır. Bu mantarların bazıları farklı yörelerde farklı isimlerle bilinir ve bir bölgede yemeklik mantar çeşitleri arasında olarak bilinen mantar başka bir bölgede zehirli olduğu düşünülerek toplanmayabilir.

Mantar Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
Kültür mantarı yetiştirmek bir çok girişimcinin ve mantar yetiştiriciliği ile uğraşan kişilerin ilgi duyduğu bir konudur. Ayrıca ülkemizde çok sayıda mantarı üreticisi vardır. Ancak kültür mantarı yetiştirme işi tüm tarım ürünlerinde olduğu gibi belirli ortam koşullarının sağlanması durumunda verimli olarak yapılabilir.

Mantar satışı
Üretimini yaptığınız kültür mantarlarınızı sizin bölgenizde satışını yapabilmeniz için mantar alım satımı yapan ve size en yakın mantar toptancılar ile sizleri sitemizde buluşturuyor ve ürün tanıtımıı yapmanızı sağlıyoruz. Kültür mantarını şartları sağladığınızda istediğiniz her yerde yetiştirebilirsiniz.

Türk Mantar
Mantar sevenlerin dostu TÜRK Mantar sitemiz mantar, mantar kompostu, misel, hobi kiti üreticilerinin, toptan mantar alıp satın almak isteyenlerin 2009’dan beri buluştuğu bir adres durumunda.
Türk Mantar – https://www.matarsatis.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*